ADANA KAYAN YAZI ( LED TABELA )

Kayan yazı tabela sistemlerinde üretim ve satış hizmeti veriyoruz. Kayan yazı etkili ve uygun fiyatlı reklam sistemidir. Kayan yazı elektriksel güç tüketimi azdır. Kayan yazı sayesinde ürünlerinizi müşterilerinize tanıtabilirsiniz. 

 

  • Müşterilerin dikkatlerini çekmek için tasarlanmış yazı şeklinde hareket eden görsel sistemlerdir.
  • Reklam, ilan, tanıtım, indirim ve özel amaçlarınız için kullanabileceğiniz çeşitli boyut, renk ve özelliklerdeki kayan yazı lardır.
  • Restaurantlar, hoteller, fuarlar, taşıma şirketleri ve elektronik dükkanlarında olmak üzere bir çok alanda kullanılabilir.
  • Çalışanların kullanması için minik halde üretimi de mevcuttur.
  • Elektronik kayan yazı nın afiş ve posterlerden daha çok dikkat çektiği psikolojik olarak kanıtlanmıştır.
  •  

KAYAN YAZI VE LED

Kayan yazı tabelası led adı verilen elektronik parçalar kullanılarak yapılır.

Her bir led, kayan yazı da pixel olarak adlandırılır. Kayan yazı da pixellerin çok olması çözünürlüğü artırır. Yüksek çözünürlük hem görünümü hem de okunabilirliği artırmaktadır. Kayan yazı tabelasında pixeller arasındaki boşluk bakış mesafesine göre değişir. Eğer yakın mesafelerden okunması isteniyor ise ( 1-5 metre ), pixeller arasındaki boşluk 1 - 1.5cm gibi, orta uzaklıklardan okunması isteniyorsa ( 5- 30 metre ) pixeller arasındaki boşluk 1,5 - 2,5cm gibi, uzak mesafelerden okunması isteniyorsa ( 30 - 70 metre ) pixeller arasındaki boşluk 2,5 - 5cm gibi olmalıdır.

Kayan yazı üretimi yapılırken : led , ledlerin üzerine dizildiği pcb adı verilen kart, led lere akım ve gerilim uygulayan elektronik kompanentler, ( 74hc595 , MBI5026, TPIC6B595...) kullanılır. Bu parçalar farklı firmalar tarafından üretilir. Dolayısı ile maliyetleri ve kaliteleri de farklıdır. Bu kalite farklılığı satış fiyatı ile doğrudan ilişkilidir.

Kayan yazı da kullanılan ledlerin açısı çok önemlidir. Geniş açılı led kullanılmalıdır. Elektronik kayan yazı sistemlerinde en iyi sonucu veren 90 derecelik oval ledler ve 120 derecelik 5050 sm led lerdir.  

ADANA KAYAN YAZI ( LED TABELA )
FİYAT TEKLİFİ ALIN