Tabela Nedir ?
30
Nis

Tabela Nedir ?

Adana Tabela Nedir

Tabela Nedir?

ADANA Tabela; Yönlendirmek, Bilgi Vermek, Tanıtım Amaçlı Yol, Bina, Açık Alanlara Monte Edilebilen Ölçüleri ve Kalıpları Değişebilen Platformlardır.  ADANAA Tabela, İnsanların Dikkatini Çekerek, Firmaların Kendisini Tanıtmasına Yarar. Günümüzde Malzeme Kalitesine ve Çeşidine Göre Bir Çok Tabela Örnekleri Vardır.

  Tabelacılık mesleği yurdumuza ilk zamanlar bazı meslek dalları gibi yahudi, ermeni, rum vatandaşlarımız tarafından icra edilmeye başlamıştır. Daha sonra bu mesleği yapan sanatkar ustaların yanında yetişen eli mesleğe yatkın olan türkler tarafından meslek edinilmeye ve yayılmaya başlamıştır. Tabela mesleğinin ilk türkiyede icra edilmeye çalışıldığı yıllarda tabelacı olmak için bir fırça ve bir kutu boya yeterliymiş. Bu işi yapan bazı ustalar cebinde fırçayla il il dolaşıp bu mesleği icra ederek geçimini sağlamıştır. Günümüzdeki Tabelacıların % 40'ı mesleğe fırçayla başlayıp gelişen günümüz teknolojilerini takip ederek mesleklerini ilerletmişlerdir.

19. Yüzyılda ingilterede başlayan sanayii devrimiyle firmaların kendilerini tanıtmak amacıyla işyerlerine astıkları metal, plastik, ağaç benzeri ürünlerin üzerine yazdıkları yazılara günümüzde tabela denilmektedir. Dijital yaşam dünyamıza girmeden önce tabelacılık bir sanat, bir zanaat olarak varlığını sürdürmüştür. Nezaman ki Dijital istila hayatımıza girmiş tabela ve fırçanın büyüsü bozulmuştur.

İlerleyen Teknolojiyle Tabela sistemleri gelişmiş ve hayatımızda yeri doldurulamayacak bir reklam aracı haline gelmiştir. Eskilerde düz zeminlere boya ve fırçayla yazılan yazılar, günümüzde dijital baskı, cns router, lazer kesimi yapılarak yazılmaktadır. Gün geçtikçe çoğalan Tabela ve Reklam panoları, Işıklı Polikarbon, Pleksi, Krom Harf, Dekote, Pleksi Kabartma Kutu Harf, Vinil Afiş, Kompozit Tabela, Led Tabela, Kayan Yazı Gibi bir çok çeşit tabela üretilmektedir.

 

IŞIKLI TABELA

IŞIKSIZ TABELA

LED TABELA 

VİNİL GERME TABELA

PLEKSİ KUTU HARF

KABARTMA HARF

PASLANMAZ KROM HARF

DİJİTAL BASKI

AFİŞ-AFİŞÇİ

ONE WAY VİSİON (DELİKLİ FOLYO)

PARK DUBASI

YÖN LEVHASI

ÇATI TABELASI

TOTEM TABELA

YOL TABELASI

KOMPOZİT PANEL CEPHE KAPLAMA

FENER TABELA

CAM | VİTRİN YAZISI

FOLYO UYGULAMA

KUMLAMA FOLYO

CNS ROUTER KESİM

LAZER KESİM

GRAFİK TASARIM

KAYAN YAZI | LED PANEL

 

 Afiş Nedir?

Afiş; Herhangi Bir Haberi; Herkese Duyurmak, Reklam ve Propaganda Yapmak İçin Duvar veya Bu İş İçin Hazırlanmış Yerler Yapıştırılan veya Asılan Baskılı Kağıt, Bez, Brandadır. Kelime Anlamı Fransızca Affiche'den Dilimize Geçmiştir. Afiş Genel Olarak Yazı yada Resimden Oluşur. Reklam Amacıyla Kullanılan Afişlerde Resim Olmasına Büyük Önem Gösterilir Yazı İse Resmi ve Reklamı Tamamlayan Bölümüdür. Duyuru ve İlanlarda Resim Bulunmaz. 

Afiş, Eskilere Oranla Büyük Değişikliklerle Günümüzde Yerini Almıştır. Eskilerden Halkın Çoğu veya Bir Bölümü Okuma-Yazma Bilmediği İçin Duyuruları Tellallarla Yaparlarmış. 2.Dünya Savaşı Sonrası Afiş Ülkemizde Hatırı Sayılır Bir Gelişme Sağlamış, Günümüze Kadar Çeşitli Değişikliklerle İlan ve Duyuruların Vazgeçilmezi Olmuştur.  Önceleri, Kağıt, Karton Üzerine El Yazısıyla Yazılan Afiş Günümüzde Modern Makinalar Sayesinde Karton, Bez, Branda, Vinil, Kanvas gibi Bir Çok Değişik Malzemeye ve Gerçek Resim Şeklinde Baskılı Biçimde Uygulanabilmektedir.Afiş, Söz Konusu Bilğiyi Halkın Rahatlıkla Görebileceği ve Okuyabileceği Kalabalık Yerlere Aslımalıdır.

Yetkin Reklam Tanıtım Hizmetleri Afiş İmalatı Yapmaktadır. Hertürlü Reklam Afişi İhtiyacınızı Uygun Fiyata Sizlere Sunmaktadır. Afiş İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Numaralardan Bizi Arayarak Bilği Alabilir ve Sipariş Verebilirsiniz.